Egyéni célok, egyéni utak

Van egy célod, de nem tudod hogyan állj neki? Fordulj hozzám bizalommal!

------------------------------------------------

Amit érdemes tudod:

Nem klasszikus személyi edzőként működöm, hanem holisztikusan, összefüggéseiben tekintünk rá a testet érintő ügyekre együtt. Mit jelent ez?

Amikor a testben változás következik be (pl. szülés, sérülés...stb.), vagy jelez a test (pl. hormonális egyensúlyhiány alakul ki vagy valamilyen fájdalom jelentkezik, feljönnek plusz kilók...stb.), akkor azt nem érdemes felületes, tüneti megjelenésében kezelni, hanem érdemes megvizsgálni, hogy milyen együtthatások állnak a hátterében, ahhoz, hogy valódi megoldást találjunk rá.

A közös munka során, így az élet több területére ránézünk: folyadékbevitel, alvási szokások, napi rutin, mi motivál, emberi kapcsolatok, étkezés, mozgás, mi az ami feltölt, mikor vagy fáradt, mikor vagy energikus...stb. Így kezdjük el együtt felgöngyölíteni a lehetséges okokat, és megnézni hol érdemes változtatni. Előfordulhat, hogy javaslok laborvizsgálatot, InBody (testösszetétel) mérést vagy szakorvos felkeresését is, hogy minél több információ birtokában tudjunk nekilátni a közös munkának. 

Ezt követően tudunk összeállítani egy olyan tervet, amelyben lefektetjük a célokat és azokat a lépéseket, amelyek szükségesek ezek eléréséhez. 

Amit fontos szem előtt tartani...

...életmódot váltunk, nem kampányszerűen nekiugrunk valaminek. Tehát ez időt fog igénybe venni.

...ez egy folyamat sikerekkel, hibákkal, újrakezdésekkel és kiigazításokkal. Türelemmel és szeretettel érdemes magad felé fordulni. (Tudom, hogy mondani könnyű, de majd dolgozunk rajta:)

...nem minden nekünk való. Bármi is lesz a célod ahhoz soha nem egy útvonal vezet, és mindannyian sokfélék vagyunk. Nem a futás az egyetlen kardió mozgás, és ha nem szereted a víz ízét, akkor nem kell erőszakkal magadba tuszkolni a megadott folyadékmennyiséget víz formájában, és nem csak salátán élve lehet valaki egészséges. Megkeressük a közös megoldásokat.

...mindenek meg kell adni a maga esélyét. Sokunkban (bennem is) megvannak a berögzült hitek önmagunkkal kapcsolatban, amiket pajzsként tartunk magunk előtt, és a változtatás gondolatát is elutasítjuk: én nem tudok felkelni reggel, kizárt hogy reggel tudjak enni, nem működök a reggeli Lattém nélkül...stb. Ezek lehet, hogy így is vannak, de érdemes adni a változtatásnak, és ezzel a változásnak egy esélyt. Nem éri meg élből elutasítani valami jónak a lehetőségét, mert sokszor mi lepődünk meg a legjobban azon, hogy milyen felszabadító, ha az önmagunknak alkotott függőségünket letesszük. Ezt tapasztalatból tudom:) 

...a rendszeresség kulcsfontosságú, de soha ne okozz stresszt az amit magunkért teszünk. Mit jelent ez? Akkor amikor változtatni szeretnénk valamit szükséges az, hogy csináljuk, hozzámég rendszeresen csináljuk, mert csak úgy tud beépülni a mindennapjainkba. Ugyanakkor, ha kimarad egy edzés, vagy jólesik tovább aludni, lecsúszik egy fánk (saját példákat sorakoztatva) nem a kudarc kudarca és nem teszi semmissé az eddigi munkát. Csak épp így alakult.

Amikben tudok neked segíteni:

- hol kezdjem el?

Ha nem voltál soha egy sportos alkat, de szeretnél tenni az egészségedést és elkezdenél mozogni, akkor szívesen segítenek neked, hogy megtaláljuk milyen mozgás illik hozzád, hogyan állj neki és mire figyelj.

Ha hormonális egyensúlyhiány (pl.  inzulinrezisztencia, PCOS, Hashimoto betegség) miatt az orvos mozgást javasolt, akkor segítek neked kialakítani az egyensúlyt elősegítő új rutint. Sokan fordulnak hozzám azzal, hogy az orvos kardiót javasolt nekik, pedig ők sétálni vagy jógázni szeretnek. Nem élvezik a klasszikus aerobik órákat, futni vagy bringázni se szeretnek. Vannak más lehetőségek is:) 

Ha valaki világ életében futott, bringázott, aerobikozott...stb., és rémület fogja el egy jóga óra gondolatára, de az orvos egy sérülés, túlhasználás vagy lelki okok miatt egy kis nyugit javasol. Erre is tudunk olyan megoldást keresni közösen, ami segít lelkileg és fizikálisan is.

- visszatérés a sporthoz 

Ha valamilyen okból abba kellett hagynod az aktív sportolást (pl. sérülés, élethelyzet megváltozása, terhesség...stb.), gyakran nehézséget okoz a visszatérés, mert megváltoztak a körülmények, megváltozott a test, megváltoztak a prioritások. Ilyenkor sokszor a régi formához, régi rutinhoz próbálunk visszanyúlni, de az már nem lesz. Megváltoztak a dolgok, így ki kell alakítani az új normát, az új viszonyt a mozgáshoz, az új viszonyt a testhez. 

- valami nem jó...

Ha mindent megpróbáltál már, de az a plusz pár kiló nem akar lemenni annak sok oka lehet. Nem csak az étkezés, nem csak a mozgás, hanem a teljes életmód hatással van arra, hogy a test anyagcseréje és energiafelhasználása milyen. Lehet a titok az alvási szokásokba, az emberi kapcsolatok minőségében vagy éppen napi rutinban. Amikor elkezdünk együtt dolgozni akkor az első lépés mindig az, hogy ránézünk ezekre a tényezőkre, és megnézzük hol milyen irányba lehet igazítani a jólléted érdekében.